Snijeg pokrio Brela

Nakon medijske pozornosti o nadolazećem valu hladnoće općinski načelnik Brela Stipe Ursić sazvao je u četvrtak 22.02.2018. godine sastanak radne skupine na kojoj su sudjelovali predstavnici općinskih službi, komunalnog društva „Greben“ i breljanskih vatrogasaca. Svrha sastanka bio je uvid u stanje pripravnosti svih općinskih službi, preventivno djelovanje i plan aktivnosti za ublažavanje posljedica od nadolazećeg nevremena.

Građani Brela su putem plakatiranja, letaka i web stranice upozoreni  na nevrijeme uz upute o načinu ponašanja u izvanrednoj situaciji velike hladnoće.

Nakon pojave bijelog pokrivača  u ponedjeljak 26. veljače u večernjim satima djelatnici komunalnog društva posipali su najkritičnije dijelove prometnica od Krička do Jakiruše, potom su se uključili vatrogasci i nastavili posipanje prometnica osiguravajući nesmetan promet nerazvrstanim cestama i prilazima magistrali. Čišćenju snijega pomogla je i ralica Županijskih cesta.

DSC_6583

DSC_6585

DSC_6587

DSC_6588

DSC_6591

DSC_6592

DSC_6595

DSC_6596

DSC_6597

DSC_6601

DSC_6603


«