Breljanske žudije na smotri u Imotskom

Na Uskrsni ponedjeljak 2016. u Imotskom je održan 16. Festival žudija na kojem su nastupile rekordne 33 skupine iz Hrvatske te Vareša iz susjedne Bosne i Hercegovine. Preko 800 uniformiranih čuvara i dvjestotinjak pučkih pjevača pokazali su svoje običaje čuvanja isusova groba, padanja i pjevanja u vrijeme korizme. Breljanski čuvari Isusova Groba – žudije su nakon Svete mise slavljene u Franjevačkom samostanu Svetog Frane, zajedno sa ostalim skupinama prošetali starom gradskom jezgrom te nastuplli na snimanju milenijske fotografije Šime Strikomana. Uz pjevanje državne himne i pucanja kuburaša iz Marije Bistrice prikazali su svoje običaje čuvanja Isusova groba i padanje uz popratne efekte potresa, grmljavine i magle.

Uz vođenje programa Ante Nadomira Tadića – Šutre, događanja je pratilo mnoštvo vjernika iz Imotskog i okolnih župa koji nisu sakrivali svoje oduševljenje programom i dobrom organizacijom.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


«
Skip to content