Greben Brela d.o.o
21322 Brela
e-mail: grebenbrela@gmail.com

Poštovani mještani Brela,

U više navrata ste kroz medije mogli čuti najave o promjenama u odvozu otpada i rokovima za promjene i obvezatnu provedbu primarne selekcije – razdvajanja otpada.

Općina Brela i Greben Brela odvoze smeće na splitsko odlagalište – Karepovac. Iako se po medijima mogu čuti priče o pojeftinjenju usluge odvoza smeća, činjenično stanje je drugačije. Naime, od 01. studenoga 2013. god. cijena prihvata otpada na splitskom odlagalištu se udvostručila, te umjesto dosadašnjih 100 kuna po toni, iznosi 200 kuna po toni.

Također, uvođenje primarne selekcije otpada zahtijeva dodatna sredstva i ulaganja od strane Općine Brela i Greben Brela d.o.o.

Unatoč tome što su se naši troškovi znatno povećali i u budućnosti će se i dalje povećavati, cijena odvoza otpada za Vas ostaje ista.

Kao prvi korak u selekciji otpada, uvodimo odvojeno prikupljanje papira, kartonske ambalaže i EE otpada (električni i elektronički otpad)

Molimo Vas da papir i kartonsku ambalažu više ne bacate u kante i kontejnere za otpad.

Papir i kartonsku ambalažu odvozit ćemo  svaki drugi petak, te isti možete ostaviti pored vaših kanta za otpad sljedećih dana: 25.04, 09.05, 23.05, 06.06, 20.06, 04.07, 18.07,…

Električni i elektronički otpad, te veće količine starog papiramožete osobno dovesti u krug Greben Brela d.o.o. ili dogovoriti odvoz u uredu Greben Brela d.o.o. ili telefonskim pozivom na broj 618 556 radnim danom od 08:00 do 15:00

Za bilo kakva pitanja rado stojimo na raspolaganju.

Za Greben Brela d.o.o.

Direktor