Do početka turističke sezone 2016. Godine na lokaciji Kričak u naselju Brela Općina Brela planira završiti projekt uređenja prometa, parkinga i školskog okoliša osnovne škole Dr. Franje Tuđmana .
Trenutno je završena pripremna faza radova sa iskopima u svrhu proširenja prometnice i parkinga sa 50 parkirnih mjesta. Prema projektu rekonstrukcije postojeća cesta se širi do 6 metara i predviđena je za dvosmjerni promet . Uzduž školskog ulaza sve do zgrade Općine, u svrhu zaštite djece i ostalih pješaka planirana je izrada nogostupa nakon čega će se cijela dionica asfaltirati.
Proračunom Općine Brela za navedene radove predviđeno je 300 000 kn, a priprema se i projektna dokumentacija za gradnju zgrade budućeg dječjeg vrtića kao i aplikacije za financiranje iz EU fondova.

[isotope_gallery id=”2227″]